În condițiile pandemiei cu noul coronavirus (COVID-19) vă informăm faptul că primăria la Primaria Comunei Șinca, cererile, adresele sau alte solicitări se pot efectua  si telefonic la numărul de telefon 0268/245301, sau le puteți trimite la numărul de fax 0268/245555 sau pe adresa de e-mail  primaria_sinca@yahoo.com.

Persoanelor recent întoarse din țările cu risc epidemiologic ridicat, le recomandăm să respecte măsurile de carantină sau autoizolare la domicliu pentru perioada solicitată și să nu intre în contact cu alte persoane, prevenind astfel riscul răspândirii virusului. Recomandăm tuturor să rămână cât mai mult timp acasa, să limiteze ieșirile doar pentru strictul necesar în vederea prevenirii contactării sau răspândirii virusului în societate.

Mai jos se pot consulta site-uri oficiale care vă țin la curent cu noutățile apărute privind răspândirea noului coronavirus și recomandări legate de măsuri de protecție care trebuiesc adoptate de fiecare persoană.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

SITE-URI OFICIALE

HOTĂRÂRI  ȘI RECOMANDĂRI ALE COMITETULUI LOCAL PENTRU SITUAȚII DE URGEȚĂ – COMUNA ȘINCA